KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

KSÜ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü ve Mezunları Derneği

1. Lige Yükselen KSÜ Erkek Salon Futbolu Takımı Rektör Deveci’yi Ziyaret Etti-12.02.2018

18-22 Aralık 2017 tarihleri arasında 38 üniversite takımının katılımıyla Antalya Kemer’de gerçekleştirilen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Türkiye Üniversiteler Salon Futbolu 1. Lige yükselme müsabakalarında rakiplerini devirerek 1. Lige çıkmaya hak kazanan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Erkek Salon Futbolu Takımı, Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci’yi ziyaret etti.

KSÜ Senato Toplantı Salonunda Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ünal Türkçapar,  Erkek Salon Futbolu Takımı antrenör ve oyuncularını kabul eden Rektör Deveci, üst üste önemli başarılara imza atan takım oyuncularını tek tek tebrik etti.

KSÜ Rektörlüğü olarak öğrenci odaklı yönetim anlayışını benimsediklerini ve bu kapsamda öğrencilerin fiziksel, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayacak her türlü proje ve etkinliği imkânlar ölçüsünde desteklediklerinin altını çizen Rektör Deveci, “Özellikle spor alanında üst üste elde edilen başarılar bizleri gururlandırıyor. Bu güne kadar verilen desteklerin meyvelerini almaya başladık. Emeklerin boşa gitmediğini görmek bizleri bu destekleri arttırarak devam ettirmek için motive ediyor. 2 hafta arayla iki önemli başarıya imza atarak bizlere kupa sevinci yaşatan futbol takımımızı ve başta antrenörümüz Bülent Okyaz olmak üzere emeği geçen çalışma arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.” dedi.

Bundan sonraki turnuvalarda da başarılı sonuçlar almaları için takım oyuncularından söz alan Rektör Deveci takım oyuncularına yeni forma sözü verdi.

Spora verdiği destek ve önemli maçlarda bizzat karşılaşmaları takip ederek takımı yalnız bırakmadığı için Rektör Deveci’ye teşekkürlerini sunan takım oyuncuları önümüzdeki turnuvalardan da başarılı sonuçlarla dönmeyi hedeflediklerini ifade ettiler.  KSÜ Salon Futbolu Takımı Teknik Sorumlusu Öğretim Görevlisi Bülent Okyaz ise “Sayın Rektörümüzün destekleriyle sporda önemli başarılara imza attık. Futbol takımımız katıldığı son turnuvalarda elde ettiği üst üste galibiyetlerle başarılarımızın tesadüf olmadığını gösterdi. İnşallah takımımızı daha ileri noktalara taşıyacağız.” diye konuştu.